if_photoif_put_inmenu
Майстер-Дах
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 328-26-70 Показати
+38 (067) +38 (067) 328-26-70 Показати

Кровля.

19 березня 2010

Покрівельні конструкції є захистом не лише для мешканців будинку, але і для всієї споруди. В першу чергу їм доводиться протистояти  капризів природи - волозі, вітру, холоду .

Кожен складовий елемент покрівлі - теплоізоляція, гідроізоляція, вітрозахист, система водовідведення - володіє певною функцією. Матеріал  для покриття даху повинен не тільки витримувати масовані атаки негоди, але і брати участь у декоративному оформленні будівлі. Тому  до нього пред'являються певні вимоги.

Першорядне значення мають міцність і довговічність покриття, а також зручність монтажу і можливість використання матеріалу в складних  конструкціях. Вага матеріалу визначає необхідність додаткового зміцнення конструкції і фундаменту. Сукупність технічних характеристик  кожного виду покриття в першу чергу залежить від матеріалу, який є вихідною сировиною в його виробництві.

Метал

Сьогодні найпопулярнішим покрівельним матеріалом є метал. Основні властивості, що зумовлюють його затребуваність, - це виняткові  міцність і довговічність. Крім того, для споживача дуже важливі такі властиві металевої покрівлі параметри, як невелика вага і простота  монтажу. Найбільш часто використовуваним металом для облаштування дахів є сталь. На ринку покрівельних матеріалів пропонуються гладкі  листи, хвилеподібні профільовані листи та листи, імітують традиційну черепицю.

В індивідуальному будівництві додаткова вимога пред'являється до відповідності покрівельного матеріалу цілісному образу споруди,  вінцем якої є дах. Це обставина зумовила широку популярність нових металевих покрівельних матеріалів на вітчизняному  будівельному ринку. Головною запорукою тривалого терміну експлуатації подібного покриття (30-50 років) є вихідне якість металу. Наприклад,  металочерепиця Ruukki (Фінляндія) виготовляється з гарячеоцинкованої сталі товщиною 0,5 мм і, крім шару цинку, має спеціальне полімерне  покриття, яке не тільки запобігає корозії, але і дозволяє вирішити проблему зовнішнього оформлення даху. Металева покрівля Ruukki  пропонується споживачам в повній комплектації, що включає все необхідне для успішного монтажу. Це дозволяє знизити витрати за рахунок  точного взаємної відповідності всіх елементів покрівельної системи і, отже, економії трудовитрат.

Відмінність видів полімерного покриття (найбільш популярне сьогодні - Pural) визначає ступінь стійкості матеріалу до дії ультрафіолету,  агресивних середовищ і механічної дії. Технологія виготовлення дозволяє надавати можливість вибору металочерепиці за  кольором, профілем хвилі і формою елементів. Її вартість коливається в межах 300-500 рублів за м 2 .

Бітум

Однією з груп покрівельних матеріалів є бітумні покриття. Насичення бітуму киснем підвищує його початкові показники теплостійкості  і пластичності. Присутність модифікаторів значно покращує властивості вихідної сировини, впливаючи на довговічність матеріалу, гнучкість, теплостійкість.  Однак їх використання позначається на його вартості. Тип армуючого шару визначає в першу чергу властивості міцності покриття, в  його якості часто виступає стеклохолст. Особливу ж стійкість до механічних впливів надають склотканина і поліестер.

Одним з різновидів матеріалів для скатних покрівель на основі бітуму є хвилясті листи, іноді їх називають «єврошифер»  (Наприклад, Ondulin (Франція)). Їх склад збагачений термоотверждающімі смолами, мінеральними речовинами і пігментами. Вони володіють невеликою вагою,  не вимагають складного монтажу. Серед їх фізико-механічних властивостей варто відзначити низьке водопоглинання, високу біологічну, хімічну  і кліматичну стійкість. Пластичність матеріалу уздовж хвилі дозволяє використовувати його при влаштуванні покриття криволінійної даху  з радіусом кривизни від 5 метрів. Виробники, як правило, дають гарантію на матеріал протягом 15 років, при цьому визначаючи термін його служби в  половину сторіччя. Даний матеріал відноситься до середньоціновому діапазону, і його вартість складає близько 300 рублів за лист 0,95 х 2 метри.

Ще одним покрівельним покриттям на основі бітуму є бітумна черепиця. Покрівля з використанням даного матеріалу формується шляхом  укладання окремих елементів (плиток), форма яких може бути різною. Кріпиться м'яка черепиця за допомогою вже нанесеного самоклеющегося  шару або за допомогою спеціальних покрівельних цвяхів. Перевагою покриттів в штучному виконанні є більш простий монтаж і легкий  ремонт, який зводиться до заміни однієї деталі, що вийшла з ладу. Термін експлуатації при укладанні належним чином становить 30-50 років.

Зовнішній шар черепиці часто виконується з базальтового посипання, що оберігає черепицю від впливу води і захищає від механічних  пошкоджень. Проте багато виробників експериментують з матеріалом зовнішнього покриття в пошуках нових дизайнерських рішень. Наприклад,  покриття з патинованої і позолоченої міді або сплаву цинк-титан черепиці Tegola визначає не тільки надійність, але і статус житла. Вартість  таких більш ефектних рішень, звичайно, набагато вище вартості черепиці з базальтовим покриттям, ціна якої варіюється в межах 240-350  рублів за м2. Слід зазначити, що монтаж покрівлі з бітумною черепицею вимагає застосування або суцільного решетування, або обшивки спеціальної   вологостійкою фанерою, що значно збільшує загальну вартість робіт з облаштування даху.

Пісок і глина

Саме пісок і глина використовуються для виробництва натуральної черепиці. Найбільш відомі два види натуральної черепиці: керамічна  і цементно-піщана. Їх об'єднує довговічність (термін служби покриття около100 років), яка досягається за рахунок високої стійкості до  негативного впливу зовнішнього середовища. Схожі вони також і такими показниками, як низька тепло-і звукопровідність. Спільними, на жаль, є  і недоліки: високий сумарна вага покрівлі (40-50 кг/м2), що вимагає додаткового зміцнення несучих конструкцій і трудомісткого процесу  укладання.

Глина є сировиною для керамічної черепиці, виробництво якої вимагає випалу. Одержуваний матеріал відрізняється високою міцністю  і морозостійкістю. У виробництві цементно-піщаної черепиці використовується кварцовий пісок, пігменти та цемент.

Квадратний метр цементно-піщаної черепиці коштує близько 300 рублів, тоді як керамічна майже в два рази дорожче. Виробники черепиці,  серед яких є як зарубіжні, так і російські компанії (наприклад, німецько-російська фірма Braas), враховують прагнення покупців  підкреслити індивідуальність свого будинку і пропонують великий асортимент форм і відтінків покриттів.

В даний час велика різноманітність покрівельних матеріалів дозволяє підібрати матеріал споживачеві з будь купівельною спроможністю.  Підходити до вибору покрівельного покриття рекомендується виходячи з необхідного терміну експлуатації споруди, вирішальне значення найчастіше  мають і естетичні особливості покриття. Як свідчить розподіл попиту, сьогодні переваги покупців виявляються на  стороні черепиці.

Джерело: http://www.line-red.spb.ru

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×